Park Śląski Chorzów 40-501, Różana, śląskie

Wyślij zapytanie

Opis obiektu

Położenie

Największa zielona enklawa na mapie aglomeracji śląskiej, dzięki której Park Śląski stanowi naturalne miejsce rekreacji i wypoczynku jej mieszkańców. Położony na pograniczu trzech miast: Katowic, Chorzowa oraz Siemianowic Śląskich, z dogodnym dojazdem z autostrady A4, doskonale skomunikowany poprzez miejskie środki transportu sprawia, że nie sposób na niego nie trafić będąc w sercu Górnego Śląska.

Atrakcje

Choć sam Park stanowi nie lada atrakcję i dogodny teren rekreacyjno-wypoczynkowy, to inne jego elemnty nie pozwolą nikomu się tutaj nudzić. Wesołe Miasteczko, Planteraium, Ogród Zoologiczny, Górnośląski Park Etnograficzny, Stadion Śląski, Kolej linowa "eLKa" oraz liczne kawiarnie i restauracje pozwalają na oderwanie się od treningowych trudów.

Baza treningowa

Park Śląski to bardzo dobra baza treningowa, zwłaszcza w zakresie treningów biegowych. Liczne ścieżki o urozmaiconej nawierzchni doprowadzą do każego zakątka 640 hektarowego terenu. Położone na terenie Parku Stadiony: Śląski oraz GKS Katowice dają kolejne możliwości treningowe.

Drużyny

Częstymi gośmi Parku Śląskiego w okresach przygotowawczych są śląskie drużyny piłkarskie, w tym te z najwyższych klas rozgrywkowych: Górnik Zabrze, GKS Katowice, Ruch Chorzów, Rozwój Katowice, Zagłębie Sosnowiec.

Rezerwuj już dziś

Wyślij zapytanie
Chcesz otrzymywać najnowsze informacje o pakietach?
Zapisz się do naszego newslettera
Coś poszło nie tak

Inne obiekty w pobliżu