obozy piłkarskie w zimie obozy piłkarskie w zimie

Jest zima, więc… musi być zimno?

Grudzień jest czasem, gdy wszystkie piłkarskie klasy rozgrywkowe w naszym kraju kończą rundę jesienną. Jednak myliłby się ten, kto myśli, że najbliższe tygodnie to czas błogiego lenistwa.

Grudzień jest czasem, gdy wszystkie piłkarskie klasy rozgrywkowe w naszym kraju kończą rundę jesienną. Jednak myliłby się ten, kto myśli, że najbliższe tygodnie to czas błogiego lenistwa. Wręcz przeciwnie – w profesjonalnym klubie okres po zakończeniu rundy jesiennej a przed rozpoczęciem wiosennej to czas wytężonej pracy. To właśnie on jest decydujący w kontekście walki o punkty, dlatego też warto zadbać o to, by zimowy obóz zapewnił optymalizację przygotowań do wiosennych rozgrywek.

Tak, jak kiedyś pokutowało przekonanie, że formę na wiosnę należy wykuwać w polskich górach, tak też w ostatnich latach największą popularnością cieszą się Turcja, Hiszpania czy też Cypr. Często zapominamy, że ostatnie lata to prawdziwa rewolucja, jeśli mowa o piłkarskich obiektach sportowych w naszym kraju – wiele naszych rodzimych boisk i hoteli oferuje najwyższy poziom światowy, zatem zbudowanie optymalnej formy nie nastręcza najmniejszego problemu. Łatwo powiedzieć – trudniej zrobić, bowiem pogoda szczególnie w zimowych miesiącach potrafi być kapryśna. Jednak i to nie jest już problemem, bowiem w bazie obiektów na footballcode.eu mamy boiska z trawą naturalną i sztuczną, zadaszone, jak i pod balonem. Dlatego też jednostki treningowe mogą uwzględniać mikrocykle odwzorujące przygotowanie do meczy w warunkach wczesnej wiosny, gdy pogoda jest zmienna, jak też i przy kilkunastopniowej aurze panującej w dalszej części rozgrywek.

Parafrazując znane powiedzenie: nie samą piłką żyje człowiek. Dlatego też obóz przygotowawczy musi obejmować szereg dodatkowych udogodnień, które pozwolą zoptymalizować intensywny czas przygotowań. Począwszy od dogłębnej analityki treningowej, poprzez regenerację organizmu na organizacji wolnego czasu skończywszy. Wchodząc na stronę footballcode.eu można samodzielnie skonfigurować plan obozu, bądź też skorzystać z fachowego, a przy tym bezpłatnego doradztwa na zasadzie concierge ze strony zespołu doradców. Dzięki temu można wybrać m.in. rodzaj murawy, typ boiska, sprzęt sportowy na siłowni, ale również potencjalnych sparingpartnerów. Nie można wreszcie zapominać, że podczas zgrupowania należy zapewnić również optymalne warunki do zagospodarowania wolnego czasu. Rower, kino, quady, offroad nie stanowią najmniejszego problemu – wiemy, że podczas obozu szlifujemy formę fizyczną, ale nie możemy też zapominać u budowaniu atmosfery w szatni, dlatego z myślą o tym obozy spod znaku footballcode cechuje różnorodna i oryginalna oferta działań typu team-building.

Na koniec można sobie zadać pytanie czy nie jest już za późno, by zorganizować obóz szyty na miarę? Co prawda większość drużyn ma już od dawna zaplanowane obozy zimowe i w chwili obecnej skupia się na letnich przygotowaniach, niemniej jednak baza footballcode.eu licząca kilkaset obiektów stwarza zupełnie nowe możliwości. Nic nie stoi na przeszkodzie, by nawet w ostatniej chwili zorganizować obóz, który pozwoli zbudować odpowiednią formę drużyny. Duża baza obiektów jest w takich przypadkach dużym ułatwieniem, dzięki czemu nic nie stoi na przeszkodzie, by szybko poskładać klocki, z których powstanie obóz szyty na miarę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *